Bugun...BAŞKAN BOZDOĞAN “RAMAZAN AYI’NDA EKMEĞİN FİYATI 1 TL OLACAK”

BAŞKAN BOZDOĞAN; “HALKIM İÇİN ÇALIŞTIM, DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

facebook-paylas
Tarih: 02-02-2024 18:30

BAŞKAN BOZDOĞAN “RAMAZAN AYI’NDA EKMEĞİN FİYATI 1 TL OLACAK”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, halkla doğrudan etkileşimde bulunarak mahallelerde gerçekleştirdiği ziyaretlere devam ediyor. Son olarak Kırklarsırtı Mahallesi’nde bulunan Özlem Sitesi’nde vatandaşlarla buluştu. Mahalle halkı tarafından büyük bir sevgi ile karşılandı.

 

 

Ovadan kırsal mahallelere kadar her vatandaşa ulaşarak hizmet götürmek için halkla buluşan Başkan Bozdoğan, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Mahallelerde daha iyi yaşam koşullarını hayata geçiren Başkan Bozdoğan, mahalle halkını tek tek dinledi, taleplerini not aldı.

 

 

 

“GELDİĞİMİZDE BELEDİYE MÜTEAHHİTLERİN VE RANTIN UĞRAK YERİYDİ”

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Tarsus’u hak ettiği bir belediyeye ulaştırma gayesiyle hareket ettiklerini belirterek, “Özlem Sitesi’nin bendeki yeri ayrı. Çünkü beni geçmiş dönemde seçim döneminde bağrınıza o kadar sıcak bastınız ki bugün bile buraya gelirken, yürürken hep o geçmiş dönemleri anımsadım. Bir mesleği yaparken meslek ahlakına bağlı olarak doğrulukla, dürüstlükle bir çalışma yaparsınız. Belediye Başkanı olduğumda ilk yaptığım şey, bu kentte Tarsus halkına hak ettiği bir belediyenin yaratılmasıydı. Geldiğimizde Sosyal Hizmetler yönetmeliği, disiplin yönetmeliği yoktu. Belediyenin arşivi yoktu. Müteahhitlerin ve rantın uğrak yeriydi. Kozmik odalar kurulmuş, kozmik odalar maalesef para çantası taşıyıcıların olduğu bir yer haline gelmişti.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“ELİME LİSTELER VERİLDİ, 251 TANE İNSAN İŞTEN ÇIKARTILSIN DİYE”

 

Belediyeden çıkarmak için listeler verildiğini kaydeden Başkan Bozdoğan “İlk sözüm de gerçek Tarsusların belediyelerine sahip çıkmaları, şeffaf belediyeciliğin, üretken belediyeciliğin, sosyal belediyeciliğin nasıl olduğunu, ekip arkadaşlarımda sürekli toplantılar yaparak ortaya koyduk. Elime listeler verildi, 251 tane insan işten çıkartılsın diye. Ben onu yapsaydım çok iyi partili diyeceklerdi bana. Elinizi vicdanınıza götürdüğünüzde kimse bunu yapamaz, ben de yapamadım. Gittim evlerinde ziyaret ettim. İki oda evleri var, tahta sedir çocukları yatıyor. Yaylı karyola karı koca yatıyor ve küçük bir tüp yatak odasının içerisinde yemek pişiriliyor. Sorarım size elinizi vicdanınıza koyun. Bu insanı işten çıkartır mısınız? Eliyle işaret yaptı diye çıkartır mısınız? Ama her şeyin bir karşılığı vardı. Biz seçimi kazandık. Kimseye ayrı bir farklı bir yöntem uygulanmamalı dedik.” diye ifade etti.

 

 

 

“HİÇBİR ZAMAN DOĞRU, DÜRÜST VE AHLAKLI OLMAK CEZASIZ KALAMAZDI.”

 

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Bunların bedelinin ödeneceğini biliyordum, çünkü hiçbir zaman doğru, dürüst ve ahlaklı olmak cezasız kalamazdı. Karşıma gelen hoplayıp zıplayan milletvekillerinin televizyonlarla anlaşma yapmasını ortaya koydular. Fiyat ne kadar? 1 Milyon 300 Bin TL. Şu anın parasıyla 7 Milyon TL. Halkın parasını fakire, fukaraya, garibana vermek yerine o milletvekilinin karısı o televizyon kanalının avukatı diye oradan rant sağlayacak diye ben o anlaşmayı yapamazdım. Ve her bu konuşmaları yaptıklarında bile gerçekten gülümsedim ve sadece içimden şunu söyledim, benim arkamda halkım var dedim. Benim arkamda o mecliste bile bir tartışma olduğunda yalanlarını ortaya koyduklarında bile evet, ben halkın avukatıyım, benim arkamda da halk var dedim. Yine gururla söylüyorum, bana yaptıkları haksızlık ve mağduriyet ne olursa olsun biz bu seçimi kazanacağız. Sadece ben söylemiyorum bunu aynı zamanda anketler söylüyor ve bunların korkuları her bir adayın defolu tiplerin bile karşısında rakip olarak beni görüyorlar. Oyun oynadıkları Mersin, Adana, Ankara ne olursa olsun Tarsus’un geleceğini hiçbiri önleyemedi.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“BU BİR KENTİN DİRİLİŞİDİR”

 

Tarsus’un geliştiğini belirten Başkan Bozdoğan “Yapılmaz dedikleri Organize Sanayi’yi 2 bölümüyle yaklaşık 15 bin işçiyi alacak kapasitede cam sanayiyi de buraya getirmek için elimizden geleni yaptık ve bu başarıydı. Bu yıl içerisinde sadece cam üretmeyecek, aynı zamanda ambalaj fabrikalarını da ortaya koyduğunda devasa belki de orta ölçekli, küçük ölçekli dünya kadar sanayi bölgelerinin önü açılmış olacak. Bu bir kentin dirilişidir. Bu bir kentin ortalama olarak kişi başına düşecek gelirinin artması demektir. Bu gelirin artması gerçekten önemli.” dedi.

 

 

 

“RAMAZAN AYI’NDA EKMEK 1 TL OLACAK”

 

Atık su bedeline ve ekmek fiyatına değinen Başkan Bozdoğan “Bu konuda da ısrarla mecliste hep söyledim. Türkiye’nin en pahalı suyunu içen Tarsus, bundan sonra en ucuz suyunu içecek dedim ve atık su bedeli Tarsus’ta alınmadı. Türkiye’de alınmayan tek yer Tarsus Belediyesi. Atık bedelinin alınmaması vatandaşın 350 milyon TL’sinin cebinde kalması demek. Ekmek fabrikamız açılıyor. Aylık 110 bin tane ekmek diğer fabrikayla birlikte toplam 150 bin tane ekmek üretilecek. Ekmek fiyatımız 220 gram 4 buçuk lira. Türkiye'nin en ucuzu ekmeği. Allah izin verirse yine Ramazan ayında 1 TL olacak. Dünyada işçiyi düşünen tek yer Tarsus oldu. İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Sporcu Sağlığı Yerleşkesi Tarsus’ta açılıyor. Bu hastanenin bütün yapım inşaatı bitti. Şu anda da sadece yerleştirilmesi yapılıyor.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

“29 YIL RUHSATSIZ OLARAK KULLANILAN BİR KÜLTÜR MERKEZİ VARDI”

 

Tarsus’a yıllar sonra kazandırılacak olan kültür merkezi ve meydan projesinden bahseden Başkan Bozdoğan “Öbür tarafta meydanı olmayan Tarsus vardı. Tarihi kent meydanını proje olarak getirdiğimizde Türkiye proje ödülü aldı. Allah izin verirse o meydanda 31 Mart'tan önce son mitingimi yapacağım ve açılışını da yapmış olacağız. Diğer tarafta Kültür Merkezi, 29 yıl kolay değil, ruhsatsız olarak kullanılan bir Kültür Merkezi vardı. Bunların ruhsatını çıkartmak için Ankara'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda önce ruhsatını çıkarttık. Kültür Bakanlığı’ndan buranın devrini aldık. Çünkü Kültür Bakanlığı 2 defa ihale yapmış ihaleye kimse katılmamıştı. Oradan geçerken görürsünüz şu an son derece hızla yapımı devam ediyor. Tarsus kültür merkezine kavuşmuş olacak.” şeklinde konuştu.

 

 

 

“BELEDİYEDE GEÇMİŞTEKİ YOLSUZLUKLARIN HER BİRİNİ MECLİSE GETİRDİM”

 

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Sizlere yemin ediyorum. Sabahlara kadar meclis kararlarını geçmişte olan encümen kararlarını okudum. Bugün siyasi sahnede olanları ben size anlatayım. Zamanında müteahhitlerin verdikleri çekleri meclis üyelerine dağıtan insanların olduğu bir kentti Tarsus. Fabrikalarına boruları döşetirken Tarsus’un %85 suyunu Mersin’e satan belediye başkanlarının kentiydi. Belediyede geçmişteki yolsuzlukların her birini meclise getirdim ve halkımın önünde yayınlarda tek tek anlattım. Yalanlarına rağmen algıda yanlılık sendromu yapıyorsunuz diyerek hastalıklarını ortaya çıkartarak anlattım.” dedi.

 

 

 

“TOPRAĞI OLMAYAN İLÇE BAŞKANLARININ ÇOCUKLARINA DAİRE SATMIŞLAR”

 

Yapılan denetlemelerden bahseden Başkan Bozdoğan “5 yılda dünya kadar Sayıştay müfettişleri geldi. Mülkiye müfettişleri geldi, bazen basına yansıttılar. Örneğin kentsel dönüşüm yapılıyor. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümünde üçüncü sırada. Ama toprağı olmayan ilçe başkanlarının çocuklarına daire satmışlar. Sizi olsanız bunları temizlemez misiniz? Siz olsanız şikayet etmez misiniz? 2018 yılında 207 tane bulgu bulan müfettişler benim dönemimde 1 buçuk tane buldular. Yarım tane bulgu yapılan bir ihalede makineyi de koyacaktınız, onun da parasını alın dediler. Bu yarım bulgu dediler. Tamam dedik aradık firmanın parasını verdiler. Ama bir bulgu o kadar önemliydi ki, 2009 yılıyla 2019 yılları arasında emlak vergisini ödemeyenlere icra yoluyla parasını ödeyeceksin dediler. İşte orada durun bu dönem benim dönemim değil. Neden ben vatandaşıma icra göndereyim. Buyurun bulgu olarak yazın dedim.” diye anlattı.

 

 

 

“BEN NE YAPTIYSAM HALKIM İÇİN YAPTIM”

 

Her zaman halkı için çalıştığını söyleyen Başkan Bozdoğan “Ben ne yaptıysam halkım için yaptım. Ankara'nın ya da Mersin’in şundan aday olsun demelerinde ortaya tekrar aday çıktıysam sırf halkım için yaptım. Ben halkıma gerçekleri anlatacağım dedim. Yalan söyleyen insanlara halk güvenmez ve o güvensizlikte seçime kazanıyorum dersin kaybedersin. Ve gerçek yanıtını halk kendiyle birlikte yaşayanlar için verir. Hepinize söz veriyorum daha çok çalışacağım, yapmak istedikleri oyunun farkındayım. Bu oyun bu kentin yarın açılacak olan havalimanıyla 9 milyon tane insanın transferini yapacak bir kent de artık buranın il olmasını da önleyemeyecekler.” şeklinde konuştu.

 

 

 

“122 DÖNÜM NE OLACAK”

 

Tren yolu yapımının önemine değinen Başkan Bozdoğan “Ben tren yolunu mecliste tartışırken bir tane AK Partili meclis üyesi diyordu ki sen bunu yaptıramazsın. Oradan geçecek vagonun içinde bomba patlar diyordu. Ne oldu tren yolu alttan geçiyor şimdi. Allah’a şükürler olsun Tarsus ikiye bölünmüyor artık. Şimdi hepinizden istediğim şu, asıl yapmanız gereken başarı. Bu tren alttan geçecekte üstündeki 122 dönüm ne olacak. Bu rant kime verilecek? Şu anda da o rant birilerine peşkeş çekilmesin. Burası hizmet alanı ve yeşil alan olarak kalsın diye bunun savaşını veriyorum. Bisiklet yolu olsun, yürüme yol olsun. Yeşil olan, park alanı olsun veya kendi partilerinin yandaşlarına peşkeş çekmesinler.” diye ifade etti.

 

 

 

“BİZ HER MAHALLEYE KREŞ KAZANDIRACAĞIZ”

 

Kadınların istihdamına önem verdiğini ifade ederek yapılan kreşlere değinen Başkan Bozdoğan “Bugün bu kente belediye başkanı olduğumda söylediğim tek söz yaşam kalitesini artırmak. Kadınlara özellikle seslenmek istiyorum. Şu çok önemli, bugün 20 tane kreş açtıysam sırf sizin için açtım. Tek nedeni var, çocuklarınızı gönderin kendiniz rahat işe dönün, üretken olun. Ev hanımı olarak bile rahat olun. Çocuklarınıza biz bakarız, eğitimlerini yaparız. Kreş bir taneydi belediyenin personelinin çocuğu gidiyordu. Biz her mahalleye kreşi kazandıracağız. Aynı zamanda meclise giderken koca bir salon vardı. Buraya yine etüt merkezi yapalım dedik. 200 tane öğrenci ders çalışıyor.” diye belirtti.

 

 

 

“BAŞKANIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLERİ HEPİMİZ GÖRÜYORUZ”

 

Kırklarsırtı Mahalle Muhtarı Mehmet Cülük, yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirerek “Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın yapmış olduğu hizmetleri hepimiz görüyoruz ve takdir ediyoruz. Özellikle Özlem Sitesi’nin işini hallettiği için başkanıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 
Bu haber 167 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 23 19 1 3 61 18 60 +43
2 Galatasaray 23 19 1 3 48 14 60 +34
3 Trabzonspor 23 11 8 4 38 31 37 +7
4 Beşiktaş 23 11 9 3 33 31 36 +2
5 Çaykur Rizespor 23 10 8 5 27 33 35 -6
6 Antalyaspor 23 8 5 10 29 23 34 +6
7 Kasımpaşa 23 9 9 5 41 45 32 -4
8 Adana Demirspor 23 7 6 10 34 27 31 +7
9 Başakşehir FK 23 8 9 6 29 28 30 +1
10 Sivasspor 23 7 8 8 28 35 29 -7
11 MKE Ankaragücü 23 6 7 10 30 28 28 +2
12 Kayserispor 23 8 9 6 28 33 27 -5
13 Alanyaspor 23 6 8 9 25 32 27 -7
14 Samsunspor 23 7 11 5 27 33 26 -6
15 Hatayspor 23 5 8 10 28 31 25 -3
16 Fatih Karagümrük 23 6 11 6 27 26 24 +1
17 Gaziantep FK 23 6 12 5 26 35 23 -9
18 Pendikspor 23 5 10 8 29 46 23 -17
19 Konyaspor 23 4 10 9 23 37 21 -14
20 İstanbulspor 23 3 15 5 17 42 11 -25
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 20 16 4 0 53 17 48 +36
2 Göztepe 20 12 5 3 33 15 39 +18
3 Kocaelispor 20 12 5 3 34 23 39 +11
4 Bodrumspor 20 10 5 5 28 14 35 +14
5 Çorum FK 20 10 6 4 36 20 34 +16
6 Bandırmaspor 20 9 5 6 30 17 33 +13
7 Sakaryaspor 20 9 5 6 31 24 33 +7
8 Gençlerbirliği 20 8 5 7 23 22 31 +1
9 Boluspor 20 8 7 5 17 21 29 -4
10 Ümraniyespor 20 6 8 6 22 27 24 -5
11 Manisa FK 20 5 7 8 23 22 23 +1
12 Erzurumspor FK 20 6 6 8 20 20 23 0
13 Keçiörengücü 20 6 9 5 18 26 23 -8
14 Adanaspor 20 6 12 2 18 32 20 -14
15 Şanlıurfaspor 20 4 9 7 15 25 19 -10
16 Tuzlaspor 20 5 11 4 19 35 19 -16
17 Altay 20 4 14 2 11 40 11 -29
18 Giresunspor 20 2 15 3 11 42 6 -31
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 22 17 3 2 51 18 53 +33
2 Van Spor FK 22 13 4 5 35 25 44 +10
3 Yeni Mersin İdman Yurdu 22 12 3 7 33 17 43 +16
4 1461 Trabzon FK 21 12 3 6 41 20 42 +21
5 Bucaspor 1928 22 11 3 8 29 13 41 +16
6 Ankaraspor 22 11 3 8 29 17 41 +12
7 Diyarbekir Spor 22 9 7 6 20 17 33 +3
8 Ankara Demirspor 22 10 9 3 29 28 33 +1
9 Hes İlaç Afyonspor 22 7 7 8 16 17 29 -1
10 Karacabey Belediye Spor 22 7 8 7 20 20 28 0
11 Nazilli Belediyespor 22 9 9 4 27 33 28 -6
12 Kırklarelispor 22 6 9 7 19 28 25 -9
13 Beyoğlu Yeniçarşıspor 21 7 11 3 22 25 24 -3
14 Serik Belediyespor 22 4 11 7 12 24 19 -12
15 Altınordu 21 3 10 8 22 25 17 -3
16 Kırşehir Futbol SK 22 4 13 5 22 41 17 -19
17 Zonguldak Kömürspor 21 4 11 6 21 36 15 -15
18 Adıyaman FK 22 3 15 4 15 35 13 -20
19 Bursaspor 22 3 13 6 14 38 12 -24
Takım O G M B A Y P AV
1 Kepezspor FAŞ 16 12 1 3 33 8 39 +25
2 Aliağa Futbol A.Ş. 16 10 0 6 26 7 36 +19
3 Ayvalıkgücü Belediyespor 16 8 3 5 16 10 29 +6
4 52 Orduspor FK 16 7 4 5 17 12 26 +5
5 Edirnespor 16 7 5 4 25 15 25 +10
6 İnegöl Kafkas GK 16 7 5 4 17 16 25 +1
7 K.Çekmece Sinopspor 16 6 5 5 22 16 23 +6
8 Mardin 1969 Spor 16 6 7 3 18 15 21 +3
9 Kırıkkalegücü FK 15 5 6 4 10 14 19 -4
10 Talasgücü Belediyespor 16 6 9 1 19 24 19 -5
11 Karabük İdmanyurdu Spor 16 5 8 3 12 24 18 -12
12 Artvin Hopaspor 15 4 6 5 15 15 17 0
13 Gümüşhanespor 16 2 6 8 10 24 14 -14
14 Malatya Arguvanspor 16 2 11 3 8 22 9 -14
15 Tarsus İdman Yurdu 16 1 12 3 9 35 6 -26
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/02/2024 Hatayspor vs Fatih Karagümrük
 02/02/2024 MKE Ankaragücü vs Sivasspor
 02/02/2024 Samsunspor vs Galatasaray
 03/02/2024 Çaykur Rizespor vs Konyaspor
 03/02/2024 Başakşehir FK vs İstanbulspor
 03/02/2024 Antalyaspor vs Fenerbahçe
 03/02/2024 Gaziantep FK vs Kayserispor
 04/02/2024 Pendikspor vs Adana Demirspor
 04/02/2024 Kasımpaşa vs Alanyaspor
 04/02/2024 Beşiktaş vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/02/2024 Sakaryaspor vs Bandırmaspor
 03/02/2024 Keçiörengücü vs Boluspor
 03/02/2024 Ümraniyespor vs Bodrum FK
 03/02/2024 Kocaelispor vs Adanaspor
 03/02/2024 Göztepe vs Altay
 04/02/2024 Erzurumspor FK vs Şanlıurfaspor
 04/02/2024 Tuzlaspor vs Manisa FK
 04/02/2024 Gençlerbirliği vs Çorum FK
 04/02/2024 Giresunspor vs Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/02/2024 Altınordu vs Bursaspor
 04/02/2024 Ankaraspor vs Adıyaman FK
 04/02/2024 Beyoğlu Yeniçarşıspor vs Ankara Demirspor
 04/02/2024 Diyarbekir Spor vs Zonguldak Kömürspor
 04/02/2024 Hes İlaç Afyonspor vs 1461 Trabzon FK
 04/02/2024 Karacabey Belediye Spor vs Serik Belediyespor
 04/02/2024 Nazilli Belediyespor vs Bucaspor 1928
 04/02/2024 Van Spor FK vs Kırklarelispor
 04/02/2024 Yeni Mersin İdman Yurdu vs Kırşehir Futbol SK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/02/2024 K.Çekmece Sinopspor vs Tarsus İdman Yurdu
 04/02/2024 Artvin Hopaspor vs Malatya Arguvanspor
 04/02/2024 Edirnespor vs Kırıkkalegücü FK
 04/02/2024 İnegöl Kafkas GK vs Aliağa Futbol A.Ş.
 04/02/2024 Karabük İdmanyurdu Spor vs Gümüşhanespor
 04/02/2024 Talasgücü Belediyespor vs Ayvalıkgücü Belediyespor
 04/02/2024 52 Orduspor FK vs Mardin 1969 Spor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI